Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

selena bought 3.75 punds of meat for 4.64 per pound. what was the total cost of the meat?

Respuesta :

Homework2000
Homework2000 Homework2000
  • 25-10-2016
No the answer is $17.40..... 4.64x3=13.92
4.64x.75=3.48
13.93+3.48=17.40
Answer Link

Otras preguntas

How can two substances be made up of the same two elements but have very different properties?
Could the last carbon atom chain make bonds with four hydrogen atoms?why or why not?
Mr. Walton ordered 12 pizzas for the art class celebrattion. one fourth of the pizzas had only mushrooms. how many of the pizzas had only mushrroms?
Determine cosine 23 degrees:
How do you enlarged a shape by 300 percent?
Two reasons why a scientist might want to study the DNA of strawberries?
what influence did the Aryans have on the people of Indus Valley ?
The sum of two fractions is 8/9. the difference is 2/9. What are the two fractions?
2 or more equal ratios for 7/16
what is 172 over 96.75 simplified?