Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a typical immigrant to The United States between 1880 and 1910?
The tundra is located in the northern hemisphere. T F
What photo-editing function would you choose to make a photograph look like a painting?
Match the vocabulary term with its meaning. 1. polytheism a kind of writing that used pictures of objects 2. hieroglyph a belief in many gods 3. pictograph
A nurse practitioner would prescribe the liquid form of ibuprofen for a six-year-old because:
which languages are germanic languages?
Which is greater .18 or 1/9
What happens to the radius of non metal atom when it forms an ion?
Why is Concepción del Uruguay important historically A. It is a town shared by both Argentina and Uruguay. B. It has more museums than any other dirty in Argent
This figure is made up of a rectangle and parallelogram. What is the area of this figure? Enter your answer in the box. Do not round any side lengths. units²