ivoreecepda0821
ivoreecepda0821
24-12-2020
Mathematics
contestada
helpmepleasethankyou:)
Respuesta :
maddy837
maddy837
24-12-2020
Answer:
4 6-packs would cost $14.40
8 6-packs would cost $28.80
1 juice would cost $0.60
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Which scenario is an example of antisocial behavior? mark intentionally knocks over simon's blocks. jamie offers to share his toys with jill. holly watches whil
list the atom names and number of the formula below
"one dollar and eighty-seven cents. that was all. and sixty cents of it was in pennies. pennies saved one and two at a time by bulldozing the grocer and the veg
What is it called when you look at the words surrounding the unknown word to get a hint of the meaning? A. Context Clues B. Decoding C. Fluency D. Word reco
What event lead to the first shots being fired at the battle of Lexington and Concord? A. The attempt by the British to seize Colonial military stores B. The
During which process is mRNA converted into a sequence of amino acids for protein production?
Need help with math problem The temperature of a lake drops by the same amount each day for 10 days. The temperature drops by a total of 5 degrees. Drag the nu
Sorry that this is a long question, what are the cube roots of: 343, 1, -27, 1/25, -216, and 8/343. Thanks! *if not a dumb answer, will mark as brainliest
Translate into an algebraic expression: The difference of the product of 5 and y and their sum.
You order two drinks for 2.49 each and an entree for 12.95. if sales tax is 5% what is your total bill