celestp24
celestp24 celestp24
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

For every 4 stickers it costs 2$ so if I get 50 stickers how much money would I have spent?

Respuesta :

2024ZhaA
2024ZhaA 2024ZhaA
  • 23-12-2020

Answer:

25$

Step-by-step explanation:

If 4 stickers cost 2$, then each sticker would cost .50$

50(.5)=25

You would have spent 25$

Answer Link
kingelaina
kingelaina kingelaina
  • 23-12-2020

Answer:

$25

Step-by-step explanation:

For every 2 sticks it's $1, so you divide 50 by 2 and get 25, so it's $25..... I think

I hope this helps!!!

Answer Link

Otras preguntas

What number gives a result of -4 when 9 is subtracted from the quotient of the number and 5?
Every year, Kate’s family gathered for a reunion. It was the one week when all her family members would get together and catch up. They came from every corner o
A carpet layer can put down 400 square feet of carpeting in 2.5 hours. How many hours will it take him to lay 600 square feet of carpet?
Which choice is equivalent shown here x less than 0?
Which unit price is lower, $4.50 per half pint or $44 per gallon
i just need help with the table
please solve this equation I will give you brainest​
Find the area of this parallelogram. Be sure to include the correct unit in your answer.
hellpppppppppppppppppppppppppppppp please I give you 90 points What evidence best supports that the Grand Canyon was formed by erosion?
Why did Americans choose to move to cities during the Industrial Age? Check all of the boxes that apply There was more support for new immigrants in urban areas