hillaryanaiah
hillaryanaiah hillaryanaiah
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLSSSS HELP ASAP!! GIVING BRAINLIEST!! Pls Explain :)
At the store, meat was $73.70 for 5 pounds. If you bought 15 pounds, how much would it cost?

Respuesta :

Mavz
Mavz Mavz
  • 22-12-2020

Answer: 221.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please Answer ASAP ASAP ASAP​
w+2/2 + 2 = w-5/3 solve for w
9. Ilya was watching an American news broadcast. It spoke of gas prices being $3.20/gal. What was the price per litre? How can I do it ??
Hi imma give out free stuff cause why not
Solve 2.2x7 and explain how you got it And ls do not put files in the answer place pls if you know the answer place it here on brainly. And do not just say : aj
Help plz What is higher D and lower ​
what famous type of cryptocurrency was recently valued at more than $64,000 per unit, though its value has fluctuated wildly in the past?
what are non-restrictive clauses?
Activity 4 - Accomplishing the Scoring Card Direction: Evaluate yourself by checking the appropriate boxes to indicate the degree of competency in nail care too
Round 2.37 to one decimal place.​