Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

the gasoline gauge on a van initially read 1/8 full. When 15 gallons were added to the tank the gauge read 3/4 full. How many more gallons are needed to fill th
What type of triangle is formed by joining the points D(7, 3), E(8, 1), and F(4, -1)?
How do you rewrite this expression as a single logarithm? 2log(x+3)+3log(x-7)-5log(x-2)-log(x^2)
The width of a rectangle is 12 units. Can the perimeter x of the rectangle can be 60 units when its length y is 18 units?
If you draw all of the diagonals from a single vertex of a convex polygon with 8 sides, how many triangles are formed?
Which words in the sentence are the complete noun clause? In her math course, Jenna learned what fractions mean. A. fractions mean B. Jenna learned what C.
Plz help Complete the statement. If a transversal intersects two parallel lines, then _____ alternate interior angles are always congruent. corresponding angles
A line passes through the point (–2, 4), and its y-intercept is (0, –6). What is the equation of the line that is perpendicular to the first line and passes thr
how to combine fraction
why shouldn't patients with COPD receive 100% oxygen therapy