Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

How does a country's business cycle generally affect the international trade balance?
Starting with only the Balmer series light (visible light), how could we ensure that the solar panels generate a current that Mark can use for his power station
According to erikson, as children enter middle childhood they are dealing with the stage of
What has recently happened in the life of a woman experiencing postpartum depression?
Which of these statements is true for f(x)=(1/2)^x ? A. It is always increasing. B. The domain of f(x) is x > 0. C. The y-intercept is (0, 1). D.
Please help! The histogram shows the ages of people in the park one afternoon. How many people were younger than 15 years old?
During the mid-1930s, which characteristic was common to Fascist Italy, Nazi Germany, and Communist Russia? 1) government ownership of the means of production
The graph of a system of parallel lines will have no solutions.
What empire did archduke franz ferdinand qnd his wife sophie use to try to take over bosnia?
A trend emerging in healthcare today the human resource leader is reporting directly to ____