anime1guy anime1guy
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which one is expressed as a unit rate?

A. 450 words in 25 minutes C. 10 chickens to 2 ducks
B. 290 kilometres in 3 hours D. $7 0. 0 for 1 pizza
Need the answer quick

Respuesta :

Avatarmakeupgirl
Avatarmakeupgirl Avatarmakeupgirl
  • 21-12-2020

Answer:

c i think

Step-by-step explanation:

my brother used that exact term to tell me what unit rate was when I was younger so

Answer Link

Otras preguntas

Does anyone knows the answer to this?
A federal tax paid to
Given mA+ mB=mB + mC prove mC= mA Write a paragraph proof to prove the statement
what was the main reason jhn D. rockafeller succed in the oil company
Although it is not directly stated in the order, it was assumed that individuals in Roosevelt’s executive order no. 9066 were targeted for internment because
solve the equation for j B=8/5(j-33)
Find the false cognate Le restaurant de L'Etoile est près de l'aéroport. Sur le menu, on trouve de bons hors-d'œuvres, de la quiche, et des sandwiches. En dess
How will photosynthesis be affected if the sun's rays were blocked?
Simplify 4+(9×2)÷(4-2)+1
When two unlike unit factors responsible for a single character are present in a single individual, one unit factor is dominant to the other, which is said to b