Girls1only
Girls1only Girls1only
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

jacob and his buddies paid $35.01 on a football game to buy 9 cheeseburgers meals how much did a cheeseburger cost

Respuesta :

Carlie9596
Carlie9596 Carlie9596
  • 21-12-2020

Answer:

They cost 3.89 bc 35.01 ÷ 9 is 3.89 and 3.89 × 9 is 35.01

Answer Link

Otras preguntas

need help with my homework someone please help!
Who can help me with this, I know English pleasese los agradezco si me ayudarán​
24x0.17 help plsssss!
0 2. Set up a proportion to solve for x in the following similar triangles. 18 12 24 X - 2 O= ○ = -2 O =
Simplify. 18 2+6(4+1) -2
A parachute is driven toward east direction with a speed of 20ms-1. A ball is thrown out with the speed of 4ms-1. What wil be the speed of the ball after it has
Pride and Prejudice, Jane Austen's classic novel, is set in early nineteenth-century England. Bride and Prejudice is a musical film that resets Austen's novel i
Which language uses technical jargon? 1. Ordinary. 2. Scientific. 3. Poetic.
What is the name of the valve that keeps blood from flowing backward into the left ventricle?
Provide three reasons that explains why president Jackson supported Indian removal