24vm123669 24vm123669
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

which is a better buy? 3 for $0.79 or 4 for $0.99

Respuesta :

P4TRICK
P4TRICK P4TRICK
  • 21-12-2020

Answer:

3 for $0.79

Step-by-step explanation:

The first option should equate to 2.37$

The second option should equate to 3.96$

Answer Link

Otras preguntas

What were Rembrandt’s pieces characterized by? a. shocking images and narratives b. naturalism and extreme drama c. human qualities and intense color
is this an example of alliteration,pun or hyperbole
Facts about anorexia and Bulimia
arturo's gym membership costs $100 per year plus $20 per month. Which equation represents the cost of membership for x months? a) y= 0.2x + 100 b) y= 2x + 100 c
Write the product concentration expression for the decomposition of ammonia to hydrogen and nitrogen.
Stomach acid is a dilute solution of hydrochloric acid (HCl). In this case the word dilute means a.dissociation is incomplete. b.the pH of stomach acid is rel
4. What role did women play in the development of jazz music?
Following the enactment of the americans with disabilities act, agencies translated the new law and developed a plan to create a better environment in public bu
What is chromatography? a.chromatography is the process of separating solutions by using a filter b.chromatography is the process of separating solutions
To lessen the effects of inflation on the economy, Rome put _________ gold in it's coins in the AD 200s (1 point) A. No B. Only C. Less D. More