castrobeastmode castrobeastmode
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada


10. Zayden purchased 7 binders for a total of $31.01
a) Write an EQUATION that can be used to find
the cost of each binder, n, in dollars.
1) What is the cost, in dollars, of each binder?

10 Zayden purchased 7 binders for a total of 3101 a Write an EQUATION that can be used to find the cost of each binder n in dollars 1 What is the cost in dolla class=

Respuesta :

ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 21-12-2020

Answer:

Part A. 31.01 / 7 = n

Part B. It costs $4.43 for 1 binder.

Step-by-step explanation:

P.S Can I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

explain how a metamorphic rock to turn into a sedimentary rock
Organisms that grow in the absence of free oxygen are know as
a borrowed word which has been made to resemble English has been
Wich best describes Monarchy (A) A royal family(B) Passed down by family(C) Queen Elizabeth 1 riegned
why do historians divide the past into eras?
What caused Grandma to become angry at Eliza and leave the farm and all the work to her to complete? None of the above Eliza got into a fight with their housegu
what is the mass number of Ce
Food that allows microorganism to grow are called parasites (true or false)
What type of figurative language is this fragment? Rainsford stood blinking in the river of glaring gold light that poured out. A. Metaphor. B. Simile C. Onom
what is Vesa for math