francisjohn0925
francisjohn0925 francisjohn0925
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which cereal box deal has the best price per ounce?


$6.12 for 24 oz

$3.56 for 14 oz

$9.13 for 39 oz

$4.98 for 18 oz

Respuesta :

isaiahneille92 isaiahneille92
  • 11-01-2021

Answer:

Which cereal box deal has the best price per ounce?

$3.56 for 14 oz

$9.13 for 39 oz

$6.12 for 24 oz

$4.98 for 18 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

AVOCADOS You have $9.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $2.40 each. Write and solve an inequality that represents the number of arocados y
Help me please • How will you capture the essence of the physical art digitally • What are some key aspects that you need to pay attention to • What components
The frequency and wavelength of an oscillation are related by the velocity of the wave. a. True b. False
sam earns a salary of $25000, while charlie earns a salary of $30000
NO LINKS!!!!!!!!! please solve it and explain it.
Can you please help me I would appreciate it so much
In the data set below, what is the median
ne first on 1.) Her team has new uniforms. They are blue and white. Her team has new blue and white uniforms.​
Which equation best represents the relationship between x and y shown in the table.
HELP HELP HELP HELP help please