zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Protease produces what in baby food
Which sentence is punctuated correctly? A.The ranch was full of cattle; chickens; and pigs and in the barn were horses; sheep; and oxen. B.The ranch was full o
There are two groups of earthworms on the sidewalk. One group is on a shady, moist area on the sidewalk, and they are moving. The other group is on a very sunny
which human relation skill would allow you to more willingly take on challenging subjects
Which excerpt from O’Connor’s “Good Country People” best reveals the irony of Joy’s name?A) Mrs. Hopewell thought of her as a child though she was thirty-two ye
Can fish see air like the same way we see water? Do they not see water like we can't see air? (BRAIN BUSTERRR? NO CLUE!)
A ball was thrown upward into the air. The height, in feet, of the ball above the ground t seconds after being thrown can be determined by the expression -16t^2
how are chemical energy and nuclear energy alike
In "Waiting", what mood is created by the depiction of life during winter? A. Joyousness B. Seriousness C. Grief D. Chaos
What led to new problems in the years after World War I?