javinbarrera24 javinbarrera24
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five boxes of crackers cost $9. At this, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

leahleff leahleff
  • 21-12-2020
20 boxes would cost $45 at this rate
Answer Link
Angel8tor Angel8tor
  • 21-12-2020

Answer:

36$

Step-by-step explanation:

5x4=20   4x9=36  there for it's 36$

Answer Link

Otras preguntas

marcelo is making cookies.He uses a circular cookie cutter with a radius of 1.5 inches.ehat will be the circumference of each cookie = 3.14
How did Abraham Lincoln lose the election in 1858
The fundamental conflicts underlying the thirty years' war was ongoing friction between the __________.
what heat zone lies beyond 66.5 degree on the both hemisphere
Which of these four sets of side lengths will form a right triangle? Set 1 4 cm, 5 cm, 6 cm Set 2 8 in., 12 in., 20 in. Set 3 10 mm, 20 mm, 30 mm Set 4 12 ft,
All of the nested folders you created in the lab will carry the same permissions as the __________ until you make changes.
factorise 3x squared-13x-10
Some neurons enable you to grasp objects by relaying outgoing messages to the muscles in your arms and hands. these neurons are called:
Find two numbers whose difference is 150 and whose product is a minimum. step 1 if two numbers have a difference of 150, and one of them is x + 150, then the ot
Type N over each noun, V over each verb or verb part, and P over each pronoun. The teacher told us to work quietly. PLS HELP!