ebs02
ebs02 ebs02
  • 25-11-2014
  • Mathematics
contestada

A pineapple costs $5.04. Together one banana and one pineapple cost the same as 13 bananas. What dose one banana cost? Please work.

Respuesta :

TylerYang TylerYang
  • 25-11-2014
5.04 + b = 13b                   b is cost of the banana 
-b               -b
5.04 = 12b
$0.42 = b
Answer Link

Otras preguntas

identify the following painting​
1. For each of the following pairs of goods, which good would you expect to have more elastic demand and why? B. b. Adele recordings or pop music recordings in
Help! Will mark as brainliest if correct <3─── ・ 。゚☆: *.☽ .* :☆゚. ───HCI + H2O – Cl + H3O+ Which statement about the reaction is correct? A. O HCl is an acid
How do you read a soil analysis report?
HELLLOOOOO Anyone want a friend? im really nice and im a girl:)
Someone help me to write a case study thanks
highest common factor of 18 and 22​
can someone please answer this i really need the step by step solution please thank you ​
You deposit $200 each month into an account earning 2% interest compounded monthly.a) How much will you have in the account in 15 years?$b) How much total money
¿De dónde es Marco Castro?