metziza000
metziza000 metziza000
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 10-pound sack of flour costs $8. whats the cost per pound

Respuesta :

jack4422
jack4422 jack4422
  • 24-11-2020

Answer:

Your answer is 1.25 stay safe ❤.

Step-by-step explanation:

10÷8 = 1.25

Answer Link
abrikazam
abrikazam abrikazam
  • 24-11-2020

Answer:

0.8

Step-by-step explanation:

8 / 10 = 0.8

Answer Link

Otras preguntas

The intercept not graph of 9x^2-4y^2=1
What dose it mean to say that mass is conserved during a physical change?
Find interquartile range for 3,4,5,6,7
which of these body systems is involved in coordinating and controlling body movements and responses?
Tatami mats are used as a floor covering in Japan. one possible layout uses four identical rectangular mats and one square mat. The area of the square mat is ha
The ground temperature at ABC airport is 5 degrees. For every 500 feet gained in altitude, what will be the likely outside temperature?
3.How tall is the goal post?
Is it true lines have endpoints?
what was the name given to theodore roosevelt's plan to keep the wealthy from taking advantage of small businesses and the poor
Which beliefs most contributed to the colonist's willingness to face hardships together