hdeleon8035 hdeleon8035
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need help this is my last question (math class)

I need help this is my last question math class class=

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 24-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

5.00 for 2 loaves is $2.50 a loaf.

She wants 5 loaves for $12.50

5*2.50= $12.50 so she is correct.

Answer Link
alyssaralyssa alyssaralyssa
  • 24-11-2020
agree with majorie.

since four loaves would be ten dollars. add one more loaf and that would cost $2.50. so $10 + $2.50 is $12.50
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses a verb that agrees with its pronoun subject? a. Is I going with you to the grocery store? b. You children has to wash your hands after play
according to the reading which of the following events was a result of the little ice age
how do molecules move at warm temperatures differ from molecules at cool temperatures
what is 5*5 plz help me /k12
The development of an atomic bomb by the Soviets in 1949 did all of the following except pave the way for a nuclear arms race between the U.S. and Soviet Union.
how do you find the median
true or false: wartime propaganda is most often based on factual information?
which property of light is not explained by the wave model of light?
There are 6 muffins in a package. How many packages will be needed to feed 48 people if each person has 2 muffins?
How many moons does each planet have? - Jupiter -Neptune -Pluto -Saturn -Uranus It didn't show science so?? IM SORRY