00027227 00027227
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

$12.50 for 5 ounces Write a unit rate for the situation.

Respuesta :

ldk9992 ldk9992
  • 24-11-2020

Answer:

$2.50 per ounce

Step-by-step explanation:

12.50÷5= 2.50

Answer Link

Otras preguntas

What does deafening mean
relevance of philosophy in legal studies??​
I’m very confused on how to solve this
solve for x in terms of c 3(cx-7)=9
Consider the arithmetic sequence whose first four terms are 1,3,5, 7. Find the 100th term in this sequence.
bakit mahalaga ang pamamahala sa pagbabago sa panahon ng kabataan?
11. Megan added twice as much baking powder to the pancake mix as she was supposed to. She was supposed to add 5 tablespoons of baking powder. How much baking p
(Please help I don't know how to do this) If 16x + 16x - 1 = 10, find 22x. If a2 - b2 = 8 and a*b = 2, find a4 + b4
Which ordered pair lies on the graph of the line 2x−5y=12 ?
Calculate the density of a substance with a mass of 0.0500g and volume of 6.40mL, round to the correct number of significant numbers.