ejacinto247 ejacinto247
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated costs ​$15.57. What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer:

-3 pairs cost $15.57

15.57 divided by 3

$5.19 per pair unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Please can someone let me know the answers ASAP EMERGENCY!!!!!!!!!!
Question 4 of 10 Which of the following describes a chemical reaction? A. Atoms in substances react with each other. B. Molecules interact without bonds breakin
Translate and solve:17.433 is what percent of 14.9
Scott needs to split a chunk of wood for the fire. There is a crack in the chunk. If he uses an axe it will use 200 Joules of energy. He receives 100 Joules of
what is the volume of the following: * 110 121 120
How many electrons are there in an atom of carbon?​
Please answer this correctly without making mistakes
Who established the policy of moral Diplomacy
(x+5)⁴+(x+3)⁴=16 how to solve it​
What is the meaning of the word "Selcouth"?​