aariciamills aariciamills
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $3.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

khalilalovejoy
khalilalovejoy khalilalovejoy
  • 24-11-2020

Answer:8 ounces more

Step-by-step explanation:Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 ounces more

Step-by-step explanation: Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link

Otras preguntas

Taylor is 3 years old & is starting to seem very clumsy & falls a lot. He is having a lot of trouble getting up from the laying down position, and his m
Who is the architect of America Foreign policy
can someone solve this please?
A car travels 450km at 100km/h and 90km at 60km/h. Find its average speed?
Given the function f(x) = 0.5 |x– 4| – 3, for what values of x is f(x) =7 O x = -24, x = 16 O x= -16, x = 24 O x= -1, x = 9 O x= 1, x= -9
What is a sign of a healthy economy
Which statement best describes the response that trees in northern and southern states have to the seasonal changes of winter? (
If f(x)= x^3+x^2-x what is f(4)?
Why are space probes and exploration rovers so important in our study of the universe? Select the best answer from the choices below. A.They can fly faster and
Read the excerpt and identify the figurative language technique used in the underlined portion of the passage. When her lover turned and looked at her, and his