michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. Use the quadratic formula to solve for X. X^2+10x=6
What is the energy change if 210 g of NaHCO3 decomposes in the following reaction? 2NaHCO3 (s) yields Na2CO3 (s) + H2O (l) +CO2 (g) delta H = 85 kJ Answers - 5
Which situation can be represented by a single expression? A. The product of 3/4 and a number is 16 B. 1/5 of a number C. half of a number is 15 D. The differen
PLEASE HELP 4 MINUTES!!!!!!!!! EXTRA POINTS IF CORRECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Look at the table about the Renaissance. Effects of the Renaissance on Daily Lif
A population is correctly defined as having which of the following characteristics? I. inhabiting the same general area II. individuals belonging to the same sp
The first person that Answers I will mark the brainliest!!! (20 POINTS)
whats the keyboard shortcut for copy?
according to the pH scale, which substance is less basic than soap A) bleach B) human blood C) oven cleaner D) ammonia solution
PLEASE HELP!! 9TH K12 GCA LIGHT TEST REVIEW SHEET FOR PHYSICS! 100 POINTS!! 1. The Electromagnetic Spectrum Give the EM spectrum in order from longest to short
Can someone help? I totally forgot plz