OliviaLeBlanc0712 OliviaLeBlanc0712
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

A chinese restaurant offers buffet takeout for 4.99 per pound. How much does your meal cost if your food weighs .65 punds

Respuesta :

AmongusFriskAfton
AmongusFriskAfton AmongusFriskAfton
  • 23-11-2020

Answer:

$3.24

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 23-11-2020

Answer:

$3.2435 or about $3.24

Step-by-step explanation:

65% of 4.99 = 3.2435

Answer Link

Otras preguntas

what causes the villagers roofs to collapse
Answer True or False. Frequently, the same theme appears in different genres.
Do you think you should give away boxes of avocados this year? Why or why not? Does this make it easier or harder for you to supply avocados? Why?
A pair of equations is shown below: y = 3x - 5 y = 6x - 8 Part A: Explain how you will solve the pair of equations by substitution or elimination. Show all the
in Zulu land it is the army which mantained law and order, is it true or false?​
Cherokee Manufacturing Company established the following standard price and cost data. Sales price Variable manufacturing cost Fixed manufacturing cost Fixed s
An apple, potato, and onion all taste the same if you eat them with your nose plugged. is this true?
Two charges with a certain distance apart have an electrostatic force of 400 N acting between them. If the same charges are separated to 4 times their original
4.) “I will be as harsh as truth, and as uncompromising as justice. On this subject, I do not wish to think, or speak, or write, with moderation…I am in earnest
Which equation represents the graph below?