nicolasnieminen
nicolasnieminen nicolasnieminen
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny bought 4 DVD's for $25.20. What was the unit rate?

Respuesta :

halynnmalone
halynnmalone halynnmalone
  • 23-11-2020

I think its 6.3........

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2020

Answer:

1 dvd for $6.30

Step-by-step explanation:

25.20/4

Answer Link

Otras preguntas

For ten weeks, you recorded the growth of five rabbits. Each rabbit was given unlimited freshwater, but was fed a different type rabbit feed. The weight of eac
Which equations is 8 a solution? Check all that apply. A. x+6=2 B. x+2=10 C. x-4=4 D. x-2=10 E. 2x=4 F. 3x=24 G. x/2=16 H. x/8 = 1
Suzi starts her hike at 230 feet below sea level. When she reaches the end of the hike, she is still below sea level at ?138 feet. What was the change in elevat
sand is falling at the rate 27 cubic feet per minute onto a conical pile whose radius is always equal to its height. how fast is the height of the pile growing
No me diga eso. Correct Incorrect
r=14costheta in rectangular form
What is a dominant trait ?
Relative dating is used to determine the a) actual date of an event b) length of time between events. c) age of one event in comparison with other events. d) ra
Which printout will result from the snippet of code? supplies = ["pencil", "notebook", "backpack", "pen", "calculator"] print("These are the supplies in the lis
One week, a cake shop sold 45 pineapple cakes and 62 chocolate cakes on the weekdays and 55 pineapple cakes and 79 chocolate cakes over the weekend. Total sales