Xguste Xguste
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price of 2 dozen cobs of corn (which is 24 cobs) is $7.20. Joanna want to buy just 3 cobs of corn. How much will she pay? in unit rate

Respuesta :

kjs6698
kjs6698 kjs6698
  • 23-11-2020

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1 mm equal to 1/100000000 km
how do i do -1 1/2 - 2 4/7
The rivers in Columbia are important because they are important routes into country's agricultural and industrial interior.TrueFalse​
f(x)=3×^2+5×+4×and g(×)=3×find (f/g)(×)​
Describe three actions caused by the force of water that help drive the rock cycle.
What is the right balance of power in government?
A physician has been practicing medicine for forty years. Within the last fifteen years, he has shifted from handwriting all of his cases to inputting informati
A gardener has 72 feet of fencing to enclose a rectangular garden with its border. The border surrounding the garden is 2 ft wide. Use this information to answ
kennys weight is 6/7 times melvins weigh what is the ratio of kennys weight to melvints weight give your answer in fraction form
24 pts DNA's information is expressed through *Blank*