2214091 2214091
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

at the store you can get 15 cans of peaches for 3 dollars find the unit rate for 1

Respuesta :

FilteredScript
FilteredScript FilteredScript
  • 23-11-2020

You can get 5 cans per dollar

And is the same as saying 15 cans of peaches divided by 3 dollars

-- Actually i'm pretty confused about the question so i'll come back to this later

Answer Link

Otras preguntas

Please help me solve this question and steps.Thank you.
14.32 × 1.2,...........
Which statement is true of persuasive writing in an academic context?
A man is walking down a very long flight of steps in a stairwell. He begins at 136 feet above ground level. He walks down with a steady rate such that he gets c
Which is a characteristic of hunter-gatherer societys?
On May 28, 2021, Pesky Corporation acquired all of the outstanding common stock of Harman, Inc., for $590 million. The fair value of Harman's identifiable tangi
Read the sentence. I am planning a trip to London with my uncle, Shazia and Nanette. Which revision is necessary? add a comma after “trip” add a comma after “Lo
What is the answer? ​
equations of kinematics new dimensions
Please help I’ll give brainliest