colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

Please please please please PLEASE answer
What are two effects of regular participation in sports on your overall all health?
PLZ HELP! 20 POINTS IF YOUR CORRECT
how did the two governments of vietnam react following the free elections
Rank the following elements by effective nuclear charge, Zeff, for a valence electron.F LI Be B N
I need help! I want to make a dog walking, rescuing, and training business and I don't know how to convince my parents to let me. I am 13 and summer is right ar
why did Adam Smith support the invisible hand of the market​
In this excerpt from act I, scene I, of Shakespeare's Richard III, what two purposes does Richard's soliloquy appear to serve?
The basic idea behind labeling theory is that a. deviance is actually useful in a number of ways.b. deviance arises not so much from what people do as how other
What value is required to complete the square? X^2 - 7x + ____