yashika25adu
yashika25adu yashika25adu
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

Bob paid $5.60 for 0.8 lb of fresh peaches. What is the constant of variation?

Respuesta :

giancarloacevedo09
giancarloacevedo09 giancarloacevedo09
  • 22-11-2020

Answer:

7 Dollars per pound

Step-by-step explanation:

Convert to a decimal by dividing the numerator by the denominator.

(Tell me if Im right or wrong, Math isnt my strongest suit)

Answer Link
sukhpalsingh851 sukhpalsingh851
  • 22-11-2020
7 dollars per hour hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

The ratio of the number of boys to the number of girls at a school is 4:5. If there are 120 boys, how many students are there altogether? a.) 53 b.) 96 c.) 150
You have to spend money to make money ! You purchase a mix of newspaper ads and online ads. Each newspaper ad cost $18.50 and each social media ad cost $26.50.
Graph the inverse fuction y= cos^-1 (x/2)
Draw a isosceles triangle ABC in which AB=AC=6cm and BC=5cm. Construct a triangle PQR similar to triangle ABC in which PQ=8cm. Also justify the construction
11. Propane (C3Hg) is a fuel commonly used in gas grills. List the steps you would use to calculate the percent carbon in propane by mass. The first step is sta
You travel a toll road that requires an 80 ​-cent token. If you buy a special​ car-pool sticker for $ 12.00 ​, then the tokens cost only 60 cents and you
Do I place a comma before dad? Just broke your bank account, dad
Which are steps the could be used to slove 0=9(x2+6x)-18 by completing the square
what does this mean in c language #define IN 1 #define OUT 0
Which product should be accepted upon delivery?