jenijeni jenijeni
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

calculate 21+22+23+24...+81

Respuesta :

lulu30563 lulu30563
  • 22-11-2020
The answer is 171 your welcome
Answer Link

Otras preguntas

A 9-pack of golf balls costs $8.74. What is the unit price, rounded to the nearest cent? per golf ball
Many people disagree about the appropriate age to allow children and young adults to use social media. Write an essay that argues your viewpoint about the issue
Give reason.b} String roller is an example of wheel and axel .Why?​
I need help with question 2
Dobles Corporation has provided the following data from its activity-based costing system: Activity Cost Pool Total Cost
help please help asap :)
3. Differentiate between. a) Igneous and sedimentary rock b) Sedimentary and metamorphic rock 4. Classify the following rocks Marble, Pumice, Slate, Obsidian, L
Solve for x, the triangles are similar
A square has an area of 100 m squared. What is the length of each side?
The shopkeeper smiled at David as if he were just telling a joke but his disparaging comments made David feel insulted and embarrassed Based of the context clu