cudderlover
cudderlover cudderlover
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $4.40?

Respuesta :

itsvanessalopez itsvanessalopez
  • 26-10-2020

Answer: 16 ounces

Step-by-step explanation: you can only afford 1 pound with $4.40

Answer Link
hblalock84 hblalock84
  • 23-08-2021

Answer:

8.8oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

graph the solution set of the inequality 1/4x > -2
(I’ll give brainliest) Jack designed a bridge that would be 0.2 miles long and 3/5 of the bridge has been built. How long is the section of the bridge that is
Homologous Structures Relate to... O Different People Studying Evolution O Different Building Where Evolution is Studied O Different Animals with Similar Struct
Please help This is timed With number 9 and 10
There are 40 carpenters in a crew. On a certain day, 30 were present. What percent of the crew were present at work? *
22. Which of the following are examples of mixtures? I a jar of nuts and bolts II trail mix consisting of a variety of nuts and dried fruits III carbon monoxide
6. Which best illustrates the policy of apartheid? (1 point) O Friendly relations between the white regime and neighboring african tribes. O The white elite and
Which properties could you use to solve the following expression? 3 + 7 + 2 + 5 + 9
Lesson 12: while loops with the farmer. Number 9.Fill in the hole at the end of each of these paths.HELP ME I HATE CODING.​
Find x 25 7 Х PLEASE HELP