SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

lukas likes to keep his feet up on his desk while he works, as shown in the image.He says it is the most comfortable position for him, but lately he has been ex
What kind of mineral ID is this? please hurry !! thank you :)
What do all cells need in order to perform cellular respiration?
Archie must travel to a foreign country where a deadly strain of flu has ravaged the population. Already, 21% of the population has succumbed to the flu and die
1. |4n-15|=|n| 2. |2c+8|=|10c| can you please show the work for both
1. Summarize Review the text to find details about the different floors of the building. What is important to understand about these locations?
2. Which technological advancement allowed Europeans to easily dominate the land and people in newly claimed lands? |​
Do this and help please
Pearson Motors has a target capital structure of 30% debt and 70% common equity, with no preferred stock. The yield to maturity on the company's outstanding bon
hhhhhheeeeelllloeoooeoeleloeel