westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

A wave is traveling through X. What can be known about X?
Jon and Lexi are playing a marble game. According to their rules, 4 points are awarded for each red marble collected and 7 points are awarded for each blue marb
which of the following regions did not become part of the Byzantine Empire
What is the reaction of teens when they fail to get what they desire??? In about 30 worlds
Which of the following is a source of dissolved substances in the ocean? a. chemical weathering of rocks b. evaporation of water from the seas and ocean c. e
What is the definition of plot? a. the location where story events occur b. the events that take place in a story c. the overall idea that the story explores
Julia enjoys shooting paper balls into the wastebasket across her office. She misses the first shot 50% of the time. When she misses on the first shot, she miss
Big Nose Kate was common-law wife and companion of which Wild West gunfighter?
why all vertebrae are bones but all bones are not vertebrae?
How did the Renaissance's emphasis on humanism help spark scientific thinking?