alexacambron22 alexacambron22
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica got the answer $63.68 to the math question below. Explain in your own words why this answer is correct or incorrect.

Respuesta :

adarabadara13
adarabadara13 adarabadara13
  • 24-10-2020

Answer:

can you send an image or something we need more context

Answer Link
phanmuketrash
phanmuketrash phanmuketrash
  • 25-10-2020

Answer:

Jessica is correct

Step-by-step explanation:

32*1.4=44.8

32*.59=18.88

44.8+18.88=63.68

The total price of glue sticks plus the total price of boxes of crayons equals 63.68

Answer Link

Otras preguntas

Is congress made of 100. Judges and 435 representatives
Which aspects of climate are most important to forest ecosystems?
tina and jim work at a different car wash. tina is paid $37 per day plus 1.50 for each car she washes. jim is paid $40.00 per day plus 1.00 for each car she was
330,000 write using Scientific Notation.
Explain why cells don't just continue to grow larger as organisms grow larger.
How are Poland, Hungary and Serbia different ?
How do you know it is a outside angle
How many toes does a frog have
How are Poland, Hungary and Serbia different ?
What are the factors of -72 that add up to -15