clualile clualile
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 2 bags of rice cost 3 dollars what is the cost per bag of rice

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 24-10-2020

Answer:1.50$

Step-by-step explanation:1.50$ X 2 = 3.00$

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to the equation N,943-496=
Chemical reactions are more likely to happen when
How many types of galaxies are there? 3 4 5 6
Solve. 3 15/16 divided by 2 1/4
If the star Alpha Centauri were moved to a distance 10 times farther than it is now, its parallax angle would ______
Sketch each parabola, labeling its focus and directrix. y=(1/10)(x-1)²-2
What’s the difference between engineering stress and strain and true stress and strain
Think about lifestyle choices that you make on a daily basis. Choose at least four lifestyle choices which you could change to improve your overall health. Expl
In which colonies did most people live on family farms that provided nearly everything they needed? O A. Southern colonies O B. Chesapeake colonies O O c. Upper
write the number 842 as a roman nuneral​