ddaengi
ddaengi ddaengi
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

You have $25 to buy 6 candy bars. Write an inequality that represents the prices you can pay per candy bar.

Respuesta :

kilokey
kilokey kilokey
  • 23-10-2020

Answer:

25 divided by 6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Des uses a(n ___________-bit block size.
what keeps the Moon from turning away from the Earth
Do you have to take statistics in college
A children's inflatable pool takes 22 minutes to fill with an electric air pump. It takes 50 minutes to let the air out of the pool. If the pools valve is accid
what does denser meanA. tallerB. thickerC. thinnerD. sunnierplease help me with this question it is so easy in my opinion whoever answered this question they wi
Δ ABC Δ JKL. What is m L? A. 38° B. 69° C. 73° D90°
What type of chromophore is associated with a negative stain?
What's the difference between stress and pressure?
the monetary policy tool in use on a daily basis is
Evaluate. 6! + 2! = [?]