janiayfulton janiayfulton
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Rose bought 5 books for $22.00.
What was the cost per book?

Respuesta :

gocubbies17
gocubbies17 gocubbies17
  • 23-10-2020

Answer:

$4.4

Step-by-step explanation:

22/5

Answer Link
jennacroft04
jennacroft04 jennacroft04
  • 23-10-2020

I believe the answer is $4.4

Step-by-step explanation:

so if you take $22.00 divided by 5 you would get the answer

Answer Link

Otras preguntas

Why is it impossible to discuss epithelial tissue without mentioning connective tissue?
You have been asked to create a presentation about the geography of Guatemala. Which would be the best place to start your research? A.a line graph showing
Round each number to the nearest whole number. What is the best estimate for the answer to 444.23 + 88.44? A. 530 B. 532 C. 532.6 D. 533
What is the purpose of the following sentence? I think it would be best to study the problem carefully.        A. It shows strong emotion.   B. It gives
Whom did queen elizabeth i succeed? her mother, anne boleyn her mother, queen mary i her sister, anne boleyn her sister, queen mary i
what reason does the newspaper give for the night of the broken glass
How was the territory of Louisiana divided?
How do the rods and cones in the eye differ
¿B o V? Choose which letter completes the word. __uelo a.b b.v Please select the best answer from the choices provided
The censors and "rhinoceros" both explore themes related to