ana6186 ana6186
  • 22-10-2020
  • Chemistry
contestada

If a bag of chips cost $4.50 and contains 6 servings, how much are you paying per serving?

Respuesta :

monicaloza53 monicaloza53
  • 22-10-2020

Answer:

.75

Explanation:

Answer Link
flamgocool
flamgocool flamgocool
  • 22-10-2020

Answer:

0.75 cents

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In economics, why is coal considered a resource? a. Because it can pollute the air b. Because it can be used to make goods c. Because it is found deep in the gr
What two main religions emerged out of the split in the Christian Church?
freed slaves who wanted land available under the homestead act still faced the challenge of
During the Civil War, the South’s use of enslaved labor gave it ?
Which statement is true about the U.S. Constitution? It establishes a federal government with unlimited power. It explains the organization of state gove
brand A: 240 mg sodium for 1/3 pickle or brand B: 325 mg sodium for 1/2 pickle.
Which conquistador led the Spanish conquest of the Inca empire?
how did countries throughout the world view the united States after the spanish american war
All of the following were advantages the North enjoyed over the South EXCEPT a. a larger population. c. more military colleges. b. more industry. d. more miles
How did Vietnam become divided?