lonelyflower23 lonelyflower23
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ashley spends $292.25 on tickets. Each ticket costs $8.64 How many tickets did Ashley buy?

Respuesta :

12647972
12647972 12647972
  • 22-10-2020

Answer:

its not exact but when divided it equals 33.82523148148148 and so on

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is a plus c plus a plus 54 plus86
In the 900s, Anglo-Saxon kingdoms united to form the Kingdom of A. England. B. France. C. Spain. D. Germany.
Topic is Solving Equation with Elimination. Need the work too -9x+10y = 12 - 6x - y = 30
If Sodium has a 1+ charge, and Phosphous has a 3- charge, how many Sodium are needed for every Phosphous?
Jen bought 5 CDS for $57.50. What is the unit price?
Why do we celebrate mole day.
What are the steps for using the Evaluate Formula feature? 1. Select the cell with the formula you want to evaluate. 2. Click the tab on the ribbon. 3. In the
Solve the following equation: 2(x+4)-12=112
Find the slope of each line. 17) y=-5x - 1
write the ratio 3 differnt ways AND give 3 equivalent ratios. five horses to seven dogs​