theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

________ research studies the same groups of participants over time.
A rectangle has a length of x and a width of 6x^3 + 3− x^2. Find the perimeter of the rectangle when the length is 5 feet
I WILL MARK AS BRAINLIEST! Find the area and perimeter of the following figures
Compared to developing nations, developed nations have a. lower health standards b.greater wealth. c. faster-growing populations. d. less social services.
18.The fire .................................. out when they were having dinner. A. breaks B. was breaking C. broke D. has broken
I WILL MARK AS BRAINLIEST! Solve the following
what us the place value of 4965​
If you were a member of water supply OR flood emergency department and you had foreseen a situation where a river near your city would cause flooding in the mon
Kris drives 30 miles to work. For the first x miles, he drives 40 miles per hour. Then he is stuck in traffic and averages only 3 miles per hour the rest of the
what macromolecules are found in a hot dog ?