victoriavic1
victoriavic1 victoriavic1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Explain! Reward! Thank you!!!!!

Explain Reward Thank you class=

Respuesta :

cookieplayZ
cookieplayZ cookieplayZ
  • 21-10-2020

Answer:

1 lb/$4 is the correct answer.

Step-by-step explanation:

its  $4 per pound

Answer Link

Otras preguntas

(j)(k+4); use j=4, and k=6
How many seconds long is this chemistry class if it lasts 40.0 minutes?
If in some country personal consumption expenditures in a specific year are $50 billion, purchases of stocks and bonds are $30 billion, net exports are - $10 bi
please tell me how to solve this, but don’t give me the answer, i want to try by myself last year a community had 32 incidents of vandalism. this year they had
Nate walks 25 meters in 13.7 seconds. If he walks at this same rate, which of the following is closest to the distance he will walk in 4 minutes? A) 150 meters
Please help..............
A mother, father, and their two children are to line up for a photo. In how many ways can these four family members line up so that the mother and father are no
The declines of deference and the Federalist party can be partially attributed to __________. 1- the continued practice of showing respect to members of the el
A not-for-profit organization received a donation temporarily restricted as to use. Thedonated amount was later spent in accordance with the restriction. In whi
Which element refers to musically depicting the emotion in the words of a musical piece?