collettejoyfranke
collettejoyfranke collettejoyfranke
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Samantha bought a package of 6 pens for $4.32. How much would 2 pens cost. Write your answer in dollars and cents.

Respuesta :

harmonyanderson1 harmonyanderson1
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Answer Link
rodriguezyuridia350 rodriguezyuridia350
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Divide $4.32 by 6 and you get .72 multiply .72 by 2 and you get $1.44

Answer Link

Otras preguntas

The admission fee at an amusement park is $1.50 for children and $4 for adults. On a certain day, 247 people entered the park, and the admission fees collected
How the labor market changed in response to technological advances
According to Michael Bechloss, what makes a good speech? I understand that this question was asked but I want a real answer for an example what did he say .
What is the whole number of .24
Which box has a larger upward force (normal force) acting on it? (A) The box of mass 3M (B) The box of mass M (C) The two boxes experience equal sized upwar
PLEASE IS DUE IN 5 minsss​
given a-2b=8, 4a+3b= 21; prove b= -1 please give a step by step answer
Find the slope of the line that passes through the two points below. (3,6) and (10,4)
What is surface water?
HELP HELP HELP HELLPPP