macksgirl1 macksgirl1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

I need help getting the answer

I need help getting the answer class=

Respuesta :

madiecapelli madiecapelli
  • 21-10-2020
1.) $0.22
2.) $0.19
you just divide the price by the # of tortillas
Answer Link

Otras preguntas

Using synthetic division, what is the quotient (2x3 − 2x − 12) ÷ (x − 2)? 2x2 + 4x + 6 2x2 − 4x + 6 2x2 + 4x − 6 2x2 + 4x − 6 + 1 over the quantity of x minus 2
1)__Although generally perceived to be a genocide by the international community, the 1994 killing of approximately 800,000 Tutsis in Rwanda was seen at the tim
Tying the legs and wings of poultry against the body to make a compact unit for cooking is called
Fiona and her friends went to a smoothie shop. They ordered three strawberry smoothies and two protein shakes for a total of $24.00. Last week they ordered one
Four factors you should consider when deciding between two consumer products
stoichiometric amounts of nitrogen gas and hydrogen gas react in a calorimeter to produce 5.00 g of ammonia gas. the calorimeter temperature rises 0.42°c. the c
A period of mass extinction is often followed by ________.
What were the names of the accusers in the salem witch trials?
When inhaled gases pass through conducting airways, the gases are "_________" meaning that they are warmed to body temperature, humidified, and cleansed of part
Jake is comparing the prices of two mattress cleaning companies. Company A charges $30 per mattress and an additional $13 as service charges. Company B charges