samiyajohnson samiyajohnson
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 10 tacos cost $8.49, then one taco would cost

Respuesta :

AayushTripathy
AayushTripathy AayushTripathy
  • 21-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

10 tacos = $8.49

So, one taco = $8.49 / 10

=> $0.849

If my answer helped, kindly mark me as the brianliest!!

Thank You!!

Answer Link
zak66149
zak66149 zak66149
  • 21-10-2020

Answer:

about $0.85

Step-by-step explanation:

8.49 divided by 10 = 0.849. Round to the nearest thousanths.

Answer Link

Otras preguntas

Water on each side of a divide flows in...
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is 36 percent as a decimal?
Which statement illustrates the distributive property? Please help
Water on each side of a divide flows in...
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
What is a major city in Alaska that starts with F
Water on each side of a divide flows in...