barbarateeter barbarateeter
  • 23-09-2016
  • Mathematics
contestada

Jar candles at the candle co cost 4$ Nikki spent 92$ buying jar candles for party favors write and solve an equation to determine how many jar candles c Nikki bought at the candle co please show work step by step thanks:))

Respuesta :

stasia02 stasia02
  • 23-09-2016
$92 รท $4 = $46 she got 46 candles
Answer Link

Otras preguntas

Jesse walked 3/4 of a mile this weekend. This week he walked 1/2 as far. How far did Jesse walk this weekend? A. 1/8 mile B. 1/4 mile C. 3/8 mile D. 1/2 mile
a roadside vegetable stand sells pumpkins for $5 each and squashes for $3 each. One day they sold 6 more squash than pumpkins and their sales totaled $98. Write
grass obtains 10%of the energy from sun. when the mouse eats the grass it only get___ percent of the sun's energy while _____ is lost to heat
Which event was Yolanda's speech for?
solving proportions x over 2 equals 18 over 6 I did the problem I just want to make sure I'm doing it correctly
what is communication imperative
What type of visual aids would best appeal to intellect
what will happen to the balls velocity as it falls further below the point of release?
how did Rome's location affect its development?
at what pH values is pepsin likely to be denatured?