Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

anyone know the answer?
please please help fast , thank you !
WILL GIVE BRAINLIEST! PLEASE ANSWER!
At Stop n Shop they are selling fried chicken for $1.95 a pound. If Amiyah buys 13.2 pounds how much will she spend?
Help please this is urgent☹️
If you had been a representative of the First Continental Congress, would you have voted to go to war against Great Britain or try to work out a peaceful agreem
It rained all day on Father's Day and the temperature dropped ten and seven tenth degrees. The next day the rain stopped and the temperature rose twelve and six
Anna is 4.5 years older than Kyle. Three times Anna's age, added to six times Kyle's age is 36. How old are Anna and Kyle
Sara lit a new candle and then recorded its height in inches every hour as (time, height). Her results were Syntax error. Which statement is true? The height of
Giving brainliest!! Pls heeelllpppp