rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

One of the most interesting journeys anyone can take is to return to a childhood place after a long absence. The idea of visiting that special place might seem
Jan typically earns $575 per week. She has $172.50 withheld from her paycheck each week. What percent is being withheld from her paycheck? Type your answer as
how would conservatives liberals and radicals view social problems in general?
When given a function and the point at which it is discontinuous, how do you classify the discontinuity as jump, removable, or asymptotic?​
If a scientist unknowingly breaks the law, he is guilty of noncompliance scientific fraud an honest mistake obias MTVT AUTOTAM
Please show your work
BRAINLIEST TO BEST ANSWER plz explain*
All euros have a national image on the "heads" side and a common design on the "tails" side. Spinning a coin, unlike tossing it, may not give heads and tails wi
What is the range of the absolute value function below?
A researcher is interested in finding out if the amount of amylase varies from person to person what would be the best way to test this