hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

???ill mark you as brain!!?15p
Monique has $20 available to buy some sweet corn and lima beans to make succotash. If she buys 8 lb of corn, how many pounds of lima beans can she buy
A stone is thrown straight up from the edge of a roof, 925 feet above the ground, at a speed of 20 feet per second. Remembering that the acceleration due to gra
Fluorine has nine protons and nine electrons. It is in column 17 on the periodic table. How many valence electrons does hydrogen have? 2 5 7 9
If -2x²+5-8 is multiplied by 4x-9, what is the coefficient of x in the resulting polynomial? A) -77 B) -45 C) -32 D) -13
What is inflation and how does it tend to have a negative impact on wage and salary workers?
Romeo and Juliet act v scene iii which phrases from the passage are oxymorons
A decision in which a manager needs to determine whether a product line (or segment) should continue or be eliminated is what kind of decision?a. make-or-buyb.
the sum of the real numbers x and y is 25. their difference is 13. what is the value of xy?​
Which characteristic is common to memoirs? A. completely accurate B. describes the author's feelings C. follows a timeline of an entire life D. gives a