borreromariamar
borreromariamar borreromariamar
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

please help me, due soon ​

please help me due soon class=

Respuesta :

kayleighrenay1
kayleighrenay1 kayleighrenay1
  • 25-09-2020
white rice. I think that would be right
Answer Link
uhohspaghettiooo
uhohspaghettiooo uhohspaghettiooo
  • 25-09-2020

Answer:

The 18 ounce bag

Step-by-step explanation:

The 7 ounce white rice costs 37 cents per ounce (divide cost by 7).

The 12 ounce white rice costs 38 cents per ounce (divide cost by 12).

The 18 ounce white rice costs 35 cents per ounce (divide cost by 18).

Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the regular octagon.
the fragment of an asteroid or any interplanetary material is known as a
Add and simplify 9/16=1/2=what
In which of the following sentences is a semicolon used correctly? A. Joe watered the garden but the plants; did not grow. B. Joe watered the garden and; the p
Solve the equation 3y+4x=9 for y.
what was the goal of the roman legal system
Harley is on a trip with her dad. Her dad tells her that they've traveled 182.6 miles and they are 83% of the way to their destination.
Tamika earns $500 for hours of work. At her job, she earned $11.75 per hour. Fill in the ratio/rate table to figure out we're she earns more or less.
According to the Quartering Act, in which area were English soldiers supposed to be sent to maintain peace? A) Florida B) Western frontier C) Great Lak
Who has the power in the United States to declare war? A: President B: The Senate C: Secretary of state D: Congress