s7fjjwtdka
s7fjjwtdka s7fjjwtdka
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Premium steak costs $18 per pound; how much steak cost per ounce ?

Respuesta :

jdanz531
jdanz531 jdanz531
  • 24-09-2020

Answer: $1.13 or $1.125

Step-by-step explanation:

divide 18 by 16

Answer Link

Otras preguntas

13. What is H20 more commonly known as?
algebra help please im timed
What subjects do you learn in puerto rico?
Jennifer got a box of chocolates. The box is a right triangular prism shaped box. It is 7 inches long, and the triangular base measures 2 in x 3in x 4in. What i
The internet has made worldwide access to networks and information simpler and faster. This access comes with both benefits and risks. Think of your future care
I know about the x+18=90 equation but idk the other one PLEASE HELP HW IS DUE TOMORROW ☹️
In the first stanza of "Life," how does Lowell's symbolic use of the word night affect the poem? A. It calls to mind images of the natural world, which is th
How would you describe a cohesive piece of writing?
Based on what you know about members of congress, which of the following groups most over-represented in congress compared to their share of the population?
can you help me with this? thanks made it 20 points!