kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

Jayden has been asked to wear a protective vest while his dentist takes an X-ray. Why is this?
In Henrik Ibsen's A Doll's House, there are numerous references to dolls. Nora mentions how she has bought dolls for her daughter, Emmy. She also refers to her
Mr.Gorman spent $65 on the following art supplies . 5 pads of colored paper for $2.50 each .6 packs of markers for $5.75 each . Some jars of paint for $4.50 e
find the product -2x a(-4x b - 2x 3 + 5x)
Evaluate the strenghts and weaknesses of Andrew Jackson as president
How did John D. Rockefeller horizontally integrate his monopoly in 1880?
(x^3y^6)(10x^4y^8)(xy)=
What was one way the Renaissance changed society?
In Henrik Ibsen's A Doll's House, there are numerous references to dolls. Nora mentions how she has bought dolls for her daughter, Emmy. She also refers to her
Why might location have been important to the power and wealth of the Mississippian culture?