anthonymccarthyyy anthonymccarthyyy
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 8-foot boards for $2.40 each. What is the cost per foot?

Respuesta :

thailysoltren2705
thailysoltren2705 thailysoltren2705
  • 23-09-2020

Answer:

8x≤2.40, x ≤ $0.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the headline for the Yorktown newspaper?
A birthday celebration meal is $46.20 including tax but not the tip.Find the total cost if a 15% tip is added to the cost of the meal.
I do not understand!!help please?!
Jocelyn makes x dollars per hour working at the grocery store and n dollars per hour babysitting. Write an expression that describes her earnings if she babysat
What is 9/20 as a percent and a decimal
The simplest form of StartRoot 80 EndRoot can be written as
Convert these improper fractions to mixed numbers 74 over 3 please help
how is 2 dollar to AED
determine the domain and range for the model?
10(x+3)-(-9x-4)= x-5 +3